جوشکاری آرگون

کاربرد جوشکاری آرگون :

در صنعت ساخت فلز از آرگون برای ایجاد سپر گازی بی اثر هنگام جوشکاری استفاده می شود. آرگون غالباً با دی اکسید کربن (CO2) ، هیدروژن (H2) ، هلیوم (He) یا اکسیژن (O2) برای تقویت خصوصیات قوس یا تسهیل انتقال فلز در جوشکاری قوس فلزی گازی (GMAW یا MIG) مخلوط می شود.

آرگون واژه ای یونانی(αργον) به معنی تنبل میباشد.
گاز آرگون ویژگی های زیر را داراست :
بی بو، بی رنگ، که تحت تأثیر ولتاژ بالا به رنگ متمایل به آبی روشن در می آید. این گاز توسط Lord Rayleigh فیزیکدان انگلیسی و William Ramsay شیمیدان اسکاتلندی در سال ۱۸۹۴ کشف گردید. گاز آرگون بسیار ساکن و ناشناخته در ترکیبات واقعی شیمیایی است.

جوش آرگون
جوش آرگون

 

آیا گاز آرگون کشنده است ؟

آرگون اغلب در مواقعی که جو بی ثبات باشد مورد استفاده قرار می گیرد. از این روش برای تولید تیتانیوم و سایر عناصر واکنش پذیر استفاده می شود. همچنین این آرگون توسط جوشکارها برای محافظت از محل جوش و در لامپهای رشته ای ، برای جلوگیری از خوردن اکسیژن در رشته استفاده می شود.

گاز آرگون
گاز آرگون

آرگون یک گاز بی اثر است ، بنابراین به خودی خود مضر نیست. با این حال ، آن یک نوع گاز آسفیکس است ، به این معنی که در غلظت کافی ، اکسیژن موجود در هوا را جابجا می کند ، که باعث از بین رفتن شما خواهد شد. تمام کاری که شما باید انجام دهید این است که اطمینان حاصل کنید که نمی تواند به غلظت کافی برسد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
Call Now Buttonتماس با ما
بستن
بستن