آهنگریجوشکاری

قیمت جوشکاری + [هزینه های جوشکاری 99]

قیمت جوشکاری سیار به چند عامل بستگی دارد، یکی از آنها نوع جوشکاری و متریال مورد استفاده است. باید توجه داشت که موقعیت جغرافیایی و شرایط کار نیز در قیمت موثر است

قیمت جوشکاری سیار به چند عامل بستگی دارد. یکی از آنها نوع جوشکاری و متریال مورد استفاده است. باید توجه داشت که موقعیت جغرافیایی و شرایط کار نیز در قیمت موثر است. مثلاً در صورتیکه نیاز به داربست جهت کار در ارتفاع باشد. هزینه داربست جداگانه محاسبه خواهد شد و باعث افزایش قیمت جوشکاری می گردد.

ضمناً نوع جوشکاری نیز بسیار مهم است، مثلاً جوشکاری آرگون به دلیل ظرافت کار و همچنین گران بودن گاز آرگون از جوشکاری برق یا الکترود گرانتر است. مورد بعدی مقیاس کار است، مثلا اگر حجم کار بالا باشد کار ارزان تر از زمانی است که کار به صورت خرده کاری انجام می گردد.

همچنین مواردی که نیاز به ابزار های خاص مانند هوا برش، فرز و … دارد هزینه بیشتری نسبت به حالت عادی کار دارد.

نرخ اتحادیه جوشکاران

اتحادیه جوشکاران نرخ نامه و تعرفه هایی را جهت تعیین قیمت جوشکاری وضع نموده است. که به صورت ساعتی، پیمانی، متری و کیلویی می باشد. ولی در نهایت آنچه قیمت اصلی کار را تعیین می‌کند، توافق فی‌مابین جوشکار و کارفرما است.

سرعت کار در تعیین قیمت بسیار مهم است. مثلا اگر کار به صورت فوری انجام شود هزینه بیشتری از زمانی که به صورت عادی انجام می شود طلب می کند.

نرخ جوشکاری
نرخ جوشکاری

نرخ جوشکاری ۹۹

در سال جدید نیز اتحادیه جوشکاران نرخ‌های برای تعیین قیمت جوشکاری تعیین نموده است. ولی به دلیل نوسانات قیمت آهن آلات، مواد مصرفی، ابزارآلات و کارگر بازه قیمت می تواند بسیار متفاوت باشد.

بنابراین آنچه مهم است و همچنین باعث جلوگیری از هرگونه اختلاف بین جوشکار سیار یا آهنگر سیار با کارفرما می گردد. توافق بر سر قیمت یا به اصطلاح طی کردن قیمت می باشد.

قیمت گوش کاری کیلویی

جوشکاری کیلویی همانطور که از نام آن پیداست به صورت کنتراتی یا قراردادی انجام می گردد. در این قسمت جوشکار ابتدا کار کاملا بررسی کرده و جوانب کار سنجیده می شود. سپس قرارداد جوشکاری سیار منعقد می گردد و کار انجام می‌شود. معمولاً هزینه آهن آلات و مواد مصرفی به صورت پیش پرداخت دریافت می گردد. در انتهای انجام کار، تسویه حساب صورت می گیرد.

یکی از چالش‌های جوشکاری سیار تعیین قیمت است و اغلب اوقات اختلافات فی مابین کارفرما و جوشکار به دلیل نرخ گذاری است. در آبان سرویس کلیه خدمات طبق نرخ جوشکاری سیار مطابق با تعرفه اتحادیه جوشکاران است و هیچ نرخی اضافه بر سازمان دریافت نمی گردد.

بنابراین اگر می‌خواهید کار هم به خوبی با سرعت و کیفیت مناسب انجام گردد. خیالتان از بابت قیمت و کیفیت کار راحت باشد فقط کافیست تا با آبان سرویس تماس بگیرید.

در کوتاهترین زمان ممکن و برترین و کار آزموده ترین و ماهر ترین نیروهای جوشکاری سیار و آهنگری سیار به محل شما اعزام خواهند شد. تا خدمات جوشکاری در منزل را برای شما انجام دهند. همچنین به دلیل وجود ایاب ذهاب رایگان با کارشناسی و صدور پیش فاکتور رایگان به راحتی می توانید قیمت ها را با سایر جوشکاران سیار مقایسه نمایید و در نهایت بهترین تصمیم را بگیرید.

نرخ جوشکاری
نرخ جوشکاری

نکات مهم در تعیین نرخ جوشکاری سیار

قبل از همه قیمت آهن آلات اطلاع پیدا کنید. نوع آهن آلات مصرفی که برای کار خود نیاز دارید را پرس و جو کنید. علاوه بر قیمت باید مقدار آهن آلاتی که پرت می شود را در نظر بگیریم.

زیرا ممکن است آهن آلات کمی بیشتر از از آنچه فکر می کنید مصرف گردد. مثلاً در ساخت جهارپایه یا نردبان فلزی ممکن است بنا بر ارتفاعی که نیاز دارید آهن آلات تهیه شود. ولی چون پایه های نردبان شما بلند است شاخه های آهن دراز مورد استفاده قرار گیرد که موجب پرت شدن آهن آلات گردد. این امر باعث افزایش نرخ جوشکاری است که از قیمت آهن آلات منشاء می‌شود.

حرف آخر

قبل از هر چیز برای سفارش خدمات جوشکاری سیار و آهنگری سیار قیمتهای مواد اولیه را بسنجید. کار را بنابر آهن آلات مورد استفاده کارشناسی کنید. پس از یافتن آهنگر سیار مناسب جهت انجام امور آهنگری سیار قیمت جوشکاری را با وی طی نموده و حتی الامکان آن را مکتوب نمایید. شما می توانید با بستن یک قرارداد دست نویس یا دریافت پیش فاکتور این کار را انجام دهید.
کیفیت کار را همواره مدنظر داشته باشید. زیرا ممکن است برخی از جوشکاران سیار با پایین بردن کیفیت از قیمت کاسته ولی در نهایت کار مطلوب و مورد نظر شما نباشد.
نرخ جوشکاری در تهران مانند سایر نقاط توسط اتحادیه جوشکاران تعیین می گردد. ولی می تواند بسته به نوع کار و مواد مصرفی و همچنین وضعیت قرارگیری کار و نوع جوشکاری متفاوت باشد.

مثلا اگر دسترسی به کار سخت باشد( کار در ارتفاع، کار در جای تاریک یا تنگ و غیره) طبیعتا نرخ آن اضافه می گردد. همچنین جوشکاری های خاص مانند: جوش آرگون و جوش استیل یا مس و برنج از جوشکاری هایی هستند که به علت کمبود جوشکار در این زمینه مخصوصا جوشکار سیار نرخ آنها جداگانه و کاملا توافقی می باشد.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا
Call Now Buttonتماس با ما
بستن
بستن