جوشکاری سیار

تعریف فرآیند جوشکاری :

انجام خدمات جوشکاری سیار توسط آبان سرویس.

جوشکاری فرآیند پیوستن به دو قسمت پلاستیکی یا فلزی با ذوب شدن آنها ، با یا بدون استفاده از مواد مذاب بیشتر است. گرمای تولید شده توسط قوس در جوشکاری برای ذوب میله های فلزی استفاده می شود ، که این ماده جامد می شود تا اتصالی محکم بین دو سطح فلزی ایجاد شود و یا به عبارتی دیگر به متصل کردن موادی همچون : فلزات و … به‌یکدیگر که به طور معمول با ایجاد حرارت زیاد و ذوب کردن ماده و سرد کردن برای ایجاد جوش صورت میپذیرد، جوشکاری گویند.

جوشکار :

به فرد متخصصی که عملیات جوشکاری را انجام میدهد، جوشکار گویند.

جوشکار چگونه کار می کند؟

جوشکار قوس الکتریکی از قوس الکتریکی برای ذوب مواد کار و همچنین مواد پرکننده (که گاهی به آن میله جوشکاری نیز گفته می شود) برای جوشکاری اتصالات استفاده می کند.
جوش قوس شامل اتصال سیم زمینی به مواد جوشکاری یا سایر سطح فلز است.

سیم دیگری که به عنوان یک الکترود سرب شناخته می شود، روی مواد قرار داده شده تا جوش داده شود. هنگامی که آن سرب از مواد جدا شود ، یک قوس الکتریکی ایجاد می شود.
کمی شبیه جرقه هایی است که هنگام بیرون کشیدن کابل های بلوز از باتری ماشین می بینید. سپس قوس قطعات کار را به همراه مواد پرکننده ذوب می کند که به پیوستن به قطعات کمک می کند.

تغذیه پرکننده به مفصل جوش، دستهایی پایدار و چشم به جزئیات را می گیرد. به عنوان ذوب میله، جوشکار باید به طور مداوم پرکننده را با استفاده از حرکات کوچک، ثابت، به عقب و جلو به داخل مفصل تغذیه کند.
این حرکات همان چیزی است که ظاهر متمایز آنها را جوش می دهد. خیلی سریع یا کند رفتن ، یا نگه داشتن قوس خیلی نزدیک یا خیلی دور از مواد می تواند جوش ضعیفی ایجاد کند.

جوشکاری و انواع آن :

 

ما در این مقاله پنج نوع روش جوشکاری را به طور مختصر معرفی خواهیم کرد :

  1. روش جوش قوس الکتریکی که خود شامل چندین روش مختلف میباشد.
  2. روش جوش گاز اکسیژن که این روش نیز مانند روش فوق دارای روش های متعددی میباشد.
  3. روش جوش مقاومتی که این روش نیز مانند روشهای فوق دارای روش های گوناگونی میباشد.
  4. روش جوش حالت جامد.
  5. انواع متفرقه.

 

انواع جوشکاری
انواع روش جوشکاری

 

انجام خدمات جوشکاری سیار  در تهران توسط آبان سرویس.

 

روش جوشکاری قوس الکتریکی

 

روش جوشکاری قوس الکتریکی یکی از رایج ترین روش های اتصال قطعات کار است،
در این روش ابتدا با ایجاد قوس الکتریکی که از جریان مداوم الکترون بین دو الکترود و یا الکترود و کار است که منجر به تولید حرارت می شود.
باید توجه کنید که برای برقراری قوس الکتریکی بین دو الکترود و یا کار و الکترود وجود هوا و یا یک گاز هادی ضروری است.
به نحوی که در شرایط معمول نمی توان در خلاء عمل جوشکاری را انجام داد.

 

روش جوشکاری قوس الکتریکی
روش جوشکاری قوس الکتریکی

 

در روش قوس الکتریکی گرما و انرژی نورانی در موقعیت های گوناگون برابر نیست.
به طور تقریبی 43 % از حرارت در آند و  36 % در کاتد و 21 % بقیه بصورت قوس ظاهر می شوند. دمای حاصل از قوس الکتریکی به نوع الکترودهای آن نیز وابسته است به طوریکه در قوس الکتریکی با الکترودهای زغالی تا 3200 درجه سانتیگراد در کاتد و تا 3900 در آند حرارت وجود دارد.
دمای به وجود آمده در کاتد و آند برای الکترودهای فلزی حدوداً برابر 2400 تا 2600 درجه سانتیگراد تخمین زده شده است.

 

خدمات جوشکاری آبان سرویس

 

جوشکاری سیار تهران طراحی، ساخت و نصب آلاچیق ساخت و نصب در و پنجره فلزی ساخت و نصب درب آکاردئونی ساخت و نصب نرده راه‌پله استیل و آهنی ساخت انواع درب پارکینگ، انباری ساخت و نصب سایه‌بان پارکینگ و آفتاب‌گیر، ساخت و نصب انواع رگال و قفسه‌بندی ساخت و نصب نرده و حفاظ امنیتی پشت پنجره ساخت و نصب تابلو برای اماکن تجاری ساخت و تعمیر انواع درب حیاط و چهارچوب فلزی انواع حفاظ روی دیوار ( حفاظ شاخ گوزنی، حفاظ بوته‌ای و…).

 

حفاظ درب و پنجره
حفاظ درب و پنجره

جوشکاری سیار فوری در محل تهران ساخت و نصب جوشکاری، آهنگری و برش‌کاری سیار چهارچوب نرده حفاظ پله و اسکلت ساختمان جوشکاری و آهنگری درب آکاردئونی فرم پنجره دوجداره جوشکاری درب و پنجره،نرده، حفاظ، پل و خرده‌کاری، سیار… حتی تعطیلات.
نصب حفاظ، درب، پنجره و ایرانیت طراحی و ساخت و نصب انواع قفسه نصب و جوشکاری انواع تابلو و اسکلت ساخت و نصب انواع حفاظ درب و پنجره تمامی خدمات جوشکاری و ساخت خود را به ما بسپارید چهارچوب فرم. نصب در، پنجره، زیر کولری و حفاظ دور ساختمان و انواع خرده‌کاری سفارش درب و پنجره و نرده و نبش کشی، و خرده‌کاری تعمیرات خرده‌کاری فوری در تهران.

ساخت و نصب انواع سایبان رگال و قفسه‌بندی ساخت و تعمیر انواع درب حیاط و چهارچوب فلزی ساخت فرم و کلیه خدمات آهنگری و خرده‌کاری با بالاترین کیفیت و قیمت مناسب.
نصب ایرانیت نصب پلی کربنات ساخت زیرکولری نصب انواع پل ساخت انواع قفسه ساخت انواع تابلو ساخت و نصب و طراحی انباری در مکان دلخواه شما ساخت و نصب و طراحی گلخانه ساخت انواع حفاظ ساختمانی ساخت حفاظ شاخ گوزنی سرنیزه‌ای بوته‌ای ساخت سازهای فلزی ساخت انواع نرده و خرده‌کاری.

نصب حفاظ و نرده
نصب حفاظ و نرده

 

جوش‌کاری گاز یا Gas Welding

 روش جوشگاری گاز که به طور معمول با نام های: جوشکاری اکسی‌گاز (oxy-gas welding)،  جوشکاری اکسی استیلن (oxyacetylene welding) یا جوشکاری اکسی (oxy welding) و … نیز شناخته می‌شود،  از روش‌های قدیمی جوشکاری میباشد که به سبب ویژگی‌های منحصر به فرد خود تا به امروز در صنعت کاربرد گسترده‌ای دارد.
جوشکاری با گاز فرآیندی میباشد که توسط یک مشعل جوشکاری (welding torch) سوخت گاز و اکسیژن را برای جوشکاری فلزات به کار می‌برد.
مشعل یک گاز سوختنی را با نسبت مناسب با اکسیژن ترکیب نموده و فرآیند احتراق را در دمایی مناسب انجام می‌دهد. شعله داغ لبه‌های قطعات جوشکاری را ذوب نموده تا پس از انجماد تشکیل اتصال جوش صورت پذیرد.

جوشکاری با گاز
جوشکاری با گاز

 

جهت بالابردن دمای شعله، اکسیژن خالص را به جای هوا جایگزین مینمائیم تا در محیط موجود امکان ذوب موضعی مواد قطعه کار مانند فولاد را فراهم نمائیم.
شعله رایج پروپان_هوا با دمای حدودا 2000 درجه سانتی‌گراد میباشد.
در حالی که شعله پروپان_اکسیژن متفاوت میباشد در دمای حدودا 2500 درجه سانتی‌گراد و شعله استیلن_اکسیژن با دمای حدود 3500 درجه سانتی‌گراد میباشد.

جوشکاری آرگون چیست ؟

آرگون واژه ای یونانی(αργον) به معنی تنبل میباشد.
گاز آرگون ویژگی های زیر را داراست :
بی بو، بی رنگ، که تحت تأثیر ولتاژ بالا به رنگ متمایل به آبی روشن در می آید. این گاز توسط Lord Rayleigh فیزیکدان انگلیسی و William Ramsay شیمیدان اسکاتلندی در سال ۱۸۹۴ کشف گردید. گاز آرگون بسیار ساکن و ناشناخته در ترکیبات واقعی شیمیایی است.

جوشکاری آرگون
جوشکاری آرگون
دکمه بازگشت به بالا
تماس با ما
بستن
بستن